דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

יורם דבש נשיא בורסת היהלומים

יורם דבש משמש כיום כנשיא בורסת היהלומים הישראלית. דבש נולד ב-1964, נשוי ואב לשלושה, בעל עבר צבאי פיקודי ודור ראשון ליהלומנים. הוא הקים את חברת היהלומים שלו, דבש יהלומים בע”מ, בשנת 1991.

 

תפקידים

 

יורם דבש חבר בהתאחדות תעשייני היהלומים הישראלית (IsDMA) משנת 2000, ומכהן בדירקטוריון ההתאחדות משנת 2011.

 

בנוסף להתאחדות כיהן דבש בעבר גם כחבר במועצת המנהלים של מכון היהלומים הישראלי.

 

בשנת 2013 נבחר יורם דבש להנהלת בורסת היהלומים הישראלית לתפקיד מזכיר הכבוד של הבורסה וליו”ר ועדות תעשייה ושיווק וקשרי חוץ.

 

יורם דבש הוא הכח המניע מאחורי הקמתו ופיתוחו של מרכז הייצור המודרני של הבורסה, שנוסד במטרה להבטיח כי ליטוש וייצור היהלומים לא רק יישארו בישראל, אלא גם יתרמו באופן משמעותי לגיוון ויגבירו את הצמיחה של ענף היהלומים הישראלי.

 

נבחר לנשיאות בשנת 2015 ומכהן כנשיא ה-10 של בורסת היהלומים.

 

נבחר לתפקיד סגן נשיא הפדרציה העולמית של בורסות היהלומים בשנת 2016.

 

יורם דבש גם יזם את המחלקה לפיתוח יהלומים במשקל 10+ קרט באגף הטכנולוגי של הבורסה, במטרה להבטיח כי יהלומים אלה ימשיכו להיות מיוצרים בישראל במקום בחו”ל.

 

חברת היהלומים י. דבש

 

דבש יהלומים מייצרת את כל היהלומים שלה בישראל, ומשווקת את תוצרתה בחו”ל, בין היתר באמצעות משרדי לוויין הנמצאים במרכזי המסחר הגדולים בעולם. דבש יהלומים נמנית על 20 יצואני היהלומים המובילים בישראל. כיום מחזיקה החברה בבעלותה 5 סניפים בעולם. דבש יהלומים התמחתה בעבר ביהלומים קטנים בליטוש ריבועי או פרינסס. עם השנים עברה החברה ליצור של אבנים גדולות מרובעות ועגולות בגדלים של עד 5 קרט.

 

 

עוד ערכים שיעניינו אותך