דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

אברהם נמדר יקיר תעשיית היהלומים

אברהם נמדר נולד בישראל בשנת 1945. אביו – דוד נמדר, הגיע לישראל בהיותו בן 18, כמסע ארוך שחצה את סוריה ולבנון. ב-1936 עבר האב להודו, שם רכש יהלומים ואבני חן, ושיווק אותן באירופה, בעיקר – באיטליה. ב-1959 עבר להתגורר במילאנו עם רעייתו – יפה וילדיו. בהדרגה, הצטרפו הבנים לעסקיו: תחילה – האח הצעיר יותר – משה ושנתיים לאחר מכן, בהיותו בן 21, הצטרף לעסקים גם אברהם.

 
בשנת 1980 החליט האב להקים שלוחה בישראל. הוא שלח ארצה את אברהם, שהיה בן 35 באותה העת. זמן קצר לאחר מכן הצטרף אליו אחיו – משה. הספק הוותיק של משפחת נמדר – לאו שכטר מארצות הברית, שרצה גם הוא להגשים את החלום הציוני, הציע ללקוחו – דוד, לפתוח ביחד מפעל בישראל.

 
לאו שכטר שלח לישראל את חתנו – אליוט טננבאום, שחבר לאברהם ומשה נמדר, וכך, ב-1981, הוקמה אחת השותפויות הידועות בענף היהלומים הישראלי: שכטר-נמדר. המפעל הראשון של החברה הוקם ברחוב הרקון ברמת גן. כבר שלוש שנים לאחר היווסדה קיבלה השותפות את התואר יצואן מצטיין ענפי. ארבע שנים לאחר מכן, כשהיא מעסיקה כ-300 עובדים ישירים ועשרות קבלני משנה, קיבלה ציון מיוחד לשבח. פעילותם הענפה בשוק היפני הקנתה להם אות הצטיינות נוסף – יצואן מצטיין ליפן.

 
בשנות השמונים קיבלה השותפות סייט סינדיקטי. באותן השנים הוסיפה לייצור שלה בישראל גם ייצור בתאילנד.
בשנת 2004 ייסדה השותפות חטיבה חדשה – Schachter & Namdar Asia Ltd. בראשות אברהם נמדר. החטיבה, שהייתה קודם לכן מחלקה בשותפות, עוסקת בייצור שני קרט מלוטש ומטה בישראל, באמצעות קבלני משנה, ובנמיביה, שם היא מקבלת סייט, ובשיווק ליפן וסין.

 
במסגרת פעילותו הציבורית בענף היהלומים כיהן אברהם נמדר כחבר הוועד הפועל של התאחדות תעשייני היהלומים, כשהוא מקדיש את עיקר זמנו לקידום פיתוחים טכנולוגיים. לאברהם נמדר ורעייתו – ריטה, שלושה ילדים: עמנואל, תניה ונעמי. עמנואל ממשיך דרכו בענף היהלומים.

 
אברהם נמדר מבקש להדגיש, כי כל הישגיו בענף היהלומים הושגו בזכות היסודות שהניחו אביו -דוד נמדר ז”ל ולאו שכטר יבדל”א, וכולם הושגו בשותפות עם אחיו משה והחתנים של לאו שכטר בישראל – אליוט טננבאום ודיוויד גרינברג.
עוד הוא מבקש לציין, כי בני משפחות שכטר ונמדר ביחד, וכל אחת לחוד, בנו את העסק בזכות היסודות שהניחו מייסדי תעשיית היהלומים בישראל, ולהם מגיעה התודה.

 

עוד ערכים שיעניינו אותך