ניוזלטר
שלח
ביקושים ישראלים
שעון עולמי
הונג קונג  03:37
ניו יורק  15:37
מומבאי  01:07
ירושלים  21:37
בריסל  21:37
מוסקבה  23:37
דף הבית > יהלומים בחדשות > חדשות היהלומים > סקירה: קטגוריות היהלומים שנמכרו היטב בתערוכות הונג קונג

סקירה: קטגוריות היהלומים שנמכרו היטב בתערוכות הונג קונג

 / אירועים

 

יהלום
IDI גודל מלא
תערוכת היהלומים של הונג קונג
תערוכת היהלומים, אבני החן והפנינים הבינלאומית ה-4 של הונג קונג, ותערוכת התכשיטים הבינלאומית ה-34 של הונג קונג, אשר נערכו בתחילת מרץ, אירחו השנה "כ-4,480 מציגים, ומשכו יותר מ-85,000 קניינים מ-144 מדינות ואזורים", עלייה של 6% לעומת 2016 - כך נכתב בהודעה לעיתונות מטעם מועצת פיתוח המסחר של הונג קונג (HKTDC).


מהדיווח עולה כי יותר מ-33,000 קניינים ביקרו בתערוכת היהלומים, אבני החן והפנינים, וכ-52,000 מבקרים ביקרו בתערוכת התכשיטים. "למרות אתגרים כלכליים, במיוחד בשוק מוצרי היוקרה, שתי התערוכות משכו מספר שיא של קניינים. המציגים גם הביעו באופן כללי שביעות רצון מתוצאות שתי התערוכות", כך מסר סמנכ"ל HKTDC, בנג'מין צ'או (Benjamin Chau). הוא הוסיף כי על פי פילוח הקניינים השנה, "ניתן לראות עלייה ניכרת במספר המשתתפים משווקים מתעוררים, ובהם קניינים מסין, ממלזיה והפיליפינים מאיגוד מדינות דרום-מזרח אסיה (ASEAN), וכן קניינים מרוסיה, טורקיה ואיראן מיוזמת 'חגורה אחת, דרך אחת' (Belt and Road). הגידול הדו-ספרתי במספר המשתתפים מאזורים אלו משקף את פוטנציאל השוק שלהם".


בתוך כך, מתפרסם באתר בורסת היהלומים הישראלית סיכום מקצועי של התערוכות. בסיכום נכתב כי מציגים ישראלים בתערוכת היהלומים, אבני החן והפנינים של הונג קונג, שהפגינו נכונות להתפשר במחיר, מכרו "כמות יפה" של יהלומים עגולים במשקל 0.7-2.99 קרט, בצבע K-D ובדרגת ניקיון VS1-SI1. קניינים מהודו חזרו לקנות יהלומים במשקל 2-5.99 קרט, בצבע I-L ובדירוג ניקיון IF-VS1, בליווי תעודות IGI לשוק ההודי, ושילמו מחיר נמוך ב-52%-55%. ישראלים רבים רכשו ממציגים הודים את הסחורה שהם לרוב קונים במומביי, אך מסחר זה "לא משקף את השיפור בביקוש, או את מחירי היהלומים בשווקים במזרח הרחוק", כך נכתב.


כמו כן, אותה סקירה קובעת כי היהלומים בשוק של הונג קונג "ממשיכים להיסחר באותן רמות כבעבר". שינוי גדול יותר הורגש בשוק הסיני: הקניינים הסינים שבו לקנות, אולם יהלומים אחרים מבעבר. הקניינים הסינים רכשו במהלך התערוכה יהלומים במשקל 0.7-2.99 קרט, בצבע SI2-I1, ושילמו על פריטים מסוימים מחירים יקרים ב-5%-7% מהמחירים בשוק האמריקאי. זה הוביל לעלייה בביקוש, מחסור בהיצע, ועליית מחירים בקטגוריות הללו. בנוסף, המעבר של הסינים לסחורות בדירוג SI הוביל לירידה בשוק ה-VVS.


כמו כן, הביקוש ליהלומים עגולים במשקל 3 קרט, בצבע D-H ובדרגת ניקיון IF-VVS2, שהיה נמוך, המשיך להשתפר במהלך התערוכה. בקטגוריית יהלומי הפנסי, יהלומים בליטוש טיפה נהנים מפופולאריות רבה במזרח הרחוק, ויהלומים בליטוש אובל הם הפופולאריים ביותר בקטגוריית הפנסי בארה"ב. במהלך התערוכות, נרשם ביקוש טוב ליהלומים בדרגות הניקיון VS2-SI1, וביקוש חלש לדרגת הניקיון VVS.

 


 
לחדשות נוספות לחץ כאן   |   עוד חדשות אירועים בענף היהלומים   |   הרשמה לדיוור

 
Recommendations from Facebook

© Copyright 2014 Israel Diamond Institute. All rights reserved
תנאי שימוש מדיניות הפרטיות

כניסה לפורטל מכון היהלומים הישראלי

רשומים

  #
שכחת סיסמא?