ניוזלטר
שלח
ביקושים ישראלים
שעון עולמי
הונג קונג  04:02
ניו יורק  16:02
מומבאי  01:32
ירושלים  22:02
בריסל  21:02
מוסקבה  00:02
דף הבית > מרכז מידע ליהלומן > מאמרים > יהלומים ואבני חן > סיכוי של אחד ל-10,000: היכן מוצאים יהלומים צבעוניים?

סיכוי של אחד ל-10,000: היכן מוצאים יהלומים צבעוניים?

 

יהלומים צבעוניים
לייביש גודל מלא
יהלומים חומים, ורודים וכחולים
2016 הייתה שנה מצוינת עבור יהלומים צבעוניים, ששברו כמה וכמה שיאי מחיר במכירות הפומביות שנערכו במהלך השנה. יהלומנים צבעוניים אינם רק יפהפיים, אלא גם נדירים במיוחד: רק אחד מ-10,000 קרט יהלומים יוצאים עם צבע ממעבה האדמה. מאמר חדש שהתפרסם באתר של לייביש ושות' מתחקה אחר מקורם של יהלומי הפנסי הצבעוניים, שעל אף נדירותם מצויים כמעט בכל פינה בכדור הארץ.

יהלומים צהובים

יהלומים צהובים מצויים בעיקר באפריקה - בעיקר באנגולה, מרכז אפריקה, קונגו וסיירה לאון. יהלומים צהובים התגלו גם בברזיל, אוסטרליה ובורנאו. מכרה אלנדייל (Ellendale) באוסטרליה, שחדל לפעול ב-2015, היה המקור לכמחצית מהיהלומים הצהובים בשוק.

סיירה לאון היא שחקנית חשובה נוספת בתעשיית היהלומים הצהובים, עד כדי כך שאחד המכרות בתחומה, מכרה צימי (Zimmi), טבע את המונח "צהוב צימי", לאחר שהפיק כמה מיהלומי הויויד הצהובים המרשימים שהתגלו אי פעם.
יהלומים ורודים

90% מהיהלומים הוורודים מצויים באוסטרליה, במכרה ארגייל (Argyle) המפורסם. יהלומים ורודים התגלו גם בבורנאו, ברזיל ולעיתים מרכז אפריקה. מכרה ארגייל מפיק גם יהלומים כחולים, וכן יהלומי שמפניה וקוניאק. מדי שנה, הבעלים של מכרה ארגייל, ריו טינטו (Rio Tinto), עורכת מכירה אקסקלוסיבית של היהלומים הוורודים הטובים ביותר שהופקו במהלך השנה. האירוע מוכר כטנדר היהלומים הוורודים מארגייל, והיהלומים שעומדים בו למכירה מוצגים במרכזים העיקריים של תעשיית היהלומים ברחבי העולם לפני המכירה.

יהלומים כחולים

בנוסף ליהלומים ורודים, מכרה ארגייל האוסטרלי מפיק גם לא מעט יהלומים כחולים קטנים יותר. יהלומים כחולים מצויים גם בבורנאו, ברזיל ומרכז אפריקה, גם אם מתגלים לעיתים רחוקות. בהודו נכרו שניים מהיהלומים המפורסמים ביותר בעולם: יהלום הופ ויהלום וויטלסבאך-גראף (Wittelsbach-Graff). בדרום אפריקה שוכן גם מכרה קולינן (Cullinan) - ה"מפיק החשוב בעולם של יהלומים כחולים טבעיים באיכות גבוהה".

יהלומים כתומים

יהלומים כתומים מצויים בקונגו, שמוכרת בעיקר כמפיקת יהלומים באיכות נמוכה.

יהלומים חומים

יהלומים חומים נחשבים לשכיחים יחסית ליהלומים צבעוניים, ומצויים בעיקר באנגולה, בורנאו, ברזיל,קונגו ואוסטרליה. 

יהלומים סגולים

מכרה ארגייל מפיק גם יהלומים סגולים, אך רוב היהלומים הסגולים בעולם מופקים בסיביר.

יהלומים שחורים

יהלומים שחורים מצויים בעיקר במרכז אפריקה, שאינה מפיקה הרבה יהלומים באופן כללי, ומפיקה בעיקר יהלומים שחורים וצהובים.
 

 
 
Recommendations from Facebook

© Copyright 2014 Israel Diamond Institute. All rights reserved
תנאי שימוש מדיניות הפרטיות

כניסה לפורטל מכון היהלומים הישראלי

רשומים

  #
שכחת סיסמא?