ניוזלטר
שלח
ביקושים ישראלים
שעון עולמי
הונג קונג  22:39
ניו יורק  10:39
מומבאי  20:09
ירושלים  16:39
בריסל  16:39
מוסקבה  18:39
דף הבית > ענף היהלומים > מוסדות ענף היהלומים > מוזיאון היהלומים
 
על המוזיאון

חידת האהבה בין האדם ובין מינרלים נדירים, ששובצו בכתרי מלכים ובחפצי קודש וחן המלווים את התרבות האנושית מראשיתה, נותרה בלתי פתורה, ולכן כל כך מגרה ומושכת עד עצם היום הזה.

מוזיאון היהלומים על שם הארי אופנהיימר, השוכן בלב מתחם היהלומים הישראלי ברמת-גן משמש חלון ראווה של ענף היהלומים ושל תעשיית היהלומים בישראל החוגגת עשור שביעי לקיומה.

המוזיאון הותיק פותח את שעריו לאחר תקופת שיפוצים ושינויים שכללה תיכנון חדש מהמסד עד הטפחות , תוך שימוש באמצעי תצוגה מודרניים ומתוחכמים ובעיקר עיצוב חווייתי מסעיר ומותיר רושם בל ימחה.

במקביל להמולת המסחר הבינלאומי השוקק האופייני למתחם היהלומים בו משחקת מדינת ישראל מקום מרכזי, מתקיימת במוזיאון פעילות ענפה, שמטרתה להפגיש את המבקר עם עולמו המסתורי והקסום של היהלום.

המבקר במוזיאון יחווה, באמצעות מסע וירטואלי בו יפגוש מומחים בתחומים שונים, היבטים מגוונים הקשורים ביהלום: אופן היווצרותו, השיטות לכרייתו, שלבי עיבודו מגלם למלוטש, המסחר בו, תכונותיו והשימושים השונים הנעשים בו בענפי הנוי והתעשייה.

במהלך הביקור נחשפים המבקרים לתהליך מרתק המתאר את דרכו של היהלום ממעמקי המכרה עד לשיבוצו בתכשיטים ובאביזרי נוי - מסע מיסתורי מבטן האדמה אל ליבו של האדם.

סיפורם של היהלום ושל ענף היהלומים הישראלי מומחש באמצעים מגוונים המשלבים מוצגים, עמדות מידע, סרטי וידאו ומולטימדיה, אשר כולם יחד מעניקים למבקר חוויה אינטראקטיבית המביאה לידי ביטוי מירבי את יופיו וזהרו של המינרל היקר בעולם – היהלום.

התצוגה במוזיאון נוגעת גם בפן היהודי והישראלי של ענף היהלומים ומדגישה את השילוב הייחודי בענף זה בין ההיסטוריה, המסורת וההמשכיות ובין הצורך בהתאמה לשינויי הזמן ולחידושי הטכנולוגיה.

התערוכות המתחלפות במוזיאון יאירו בכל פעם זווית נוספת בעולמו המופלא של היהלום ויספקו כלי נפלא להצגת התרבות, המסתורין והיוקרה השזורים בעולם אבני החן והתכשיטים , כלי החיבור בין האדם ובין מושא אהבתו - היהלום.

מוזיאון היהלומים - כלי נוסף של ענף היהלומים הישראלי לשווק יוקרה וזוהר ישראליים ברחבי העולם.

למידע נוסף ניתן לפנות למזכירות המוזיאון
טלפון: 03-5751547
        03-5760219
דוא"ל: hodm@diamond-museum.co.il
Design by Studio Homage© Copyright 2014 Israel Diamond Institute. All rights reserved
תנאי שימוש מדיניות הפרטיות

כניסה לפורטל מכון היהלומים הישראלי

רשומים

  #
שכחת סיסמא?