ניוזלטר
שלח
ביקושים ישראלים
שעון עולמי
הונג קונג  16:34
ניו יורק  03:34
מומבאי  14:04
ירושלים  10:34
בריסל  09:34
מוסקבה  12:34
> סבלריטאית השבוע - המלכה אליזבת ה-II

סבלריטאית השבוע - המלכה אליזבת ה-II

 / קמעונאות
המלכה אליזבת
גודל מלא
המלכה אליזבת
מלכת בריטניה אליבת ה-II, אשר חלישתה על הממלכה שנייה באורכה לאחר המלכה ויקטוריה, תחגוג בקרוב את יובל היהלום.
 
בעוד 60 שנה על הכס הוא בהחלט הישג, המלכה אליזבת יכולה לחגוג עם מאות היהלומים שברשותה. אוסף תכשיטי המלכה, שבניגוד לתכשיטי המלוכה, לא נמצא בבעלות הממלכה אלא רכושה הפרטי של המונרכיה השולטת - החל כבר במאה ה-16, אשר מעט אוספי יהלומים ברחבי העולם יכולים להתחרות.
 
כיאה לתכשיטים המלכותיים, אוסף המלכה אליזבת ה-II כולל 14 נזירי יהלום, ביניהם העטרה המלכותית של המלך ג'ורג' ה-IV מהמאה ה-19 וכן נזר המלך ג'ורג' ה-III, אשר הוזמנו בשנות 1820 ו-1830 בהתאמה. אחד מן התוספות האחרונות לאוסף נזירי המלכה הוא נזר רובי בורמזי, אשר הזמינה מתכשטיני הממלכה גארד ושות' (Garrard & Co) בשנת 1973. נזר זה כולל 96 יהלומים ואבני רובי בורמזיים אשר התקבלו כמתנה מהעם הבורמזי (עתה מיאנמר).
 
נזרי המלכה אליזבת הפכו לנושאי השערות פופלאריות בטרם החתונה המלכותית האחרונה, כאשר מעריצים של הנסיך וויליאם וקייט מידלטון (עתה הדוכס ודוכסית מקיימברידג'). יש שהלכו כה רחוק עד שהחלו הימורים איזה נזר תשאיל המלכה לנכדה-חותנת. מכל מקום, המלכה נתנה לקייט לבחור, והכלה בחרה בנזר הילת קרטייה (Cartier Halo Tiara), אשר המלכה קיבלה ליום הולדתה ה-18 מאימה.
 
תכשיטי המלכה אליזבת ה-II כוללים מספר שרשראות יהלומים מרשימים, חלק גדול מהם - כמו שרשרת המלך פייסל מערב הסעודית ושרשרת המלך חאליד מערב הסעודית - היו מתנות ממלכויות אחרות. האוסף כולל גם תכשיטי יהלומים אשר היו בבעלות המלכה ויקטוריה, כמו סיכות ראש בדמוי קשת מיהלומים, סיכת ראש מספיר של הנסיך אלברט ועגילי היהלומים של המלכה ויקטוריה.
 

 

 
 
Recommendations from Facebook

© Copyright 2014 Israel Diamond Institute. All rights reserved
תנאי שימוש מדיניות הפרטיות

כניסה לפורטל מכון היהלומים הישראלי

רשומים

  #
שכחת סיסמא?