ניוזלטר
שלח
ביקושים ישראלים
שעון עולמי
הונג קונג  05:22
ניו יורק  16:22
מומבאי  02:52
ירושלים  23:22
בריסל  22:22
מוסקבה  01:22
דף הבית > ענף היהלומים > מוסדות ענף היהלומים > בורסת היהלומים

בורסת היהלומים הישראלית

 

 


בורסת היהלומים
מכון היהלומים  גודל מלא
מתחם הבורסה כיום
בורסת היהלומים הישראלית שברמת גן היא בורסת היהלומים הגדולה ביותר בעולם. הבורסה, המתפרשת על פני כ-80,000 מ"ר, פועלת ממתחם הבורסה - קומפלקס של ארבעה בניינים המחוברים בגשרים. הבורסה היא ביתם של כ-3,100 חברים וחברות בעסקי היהלומים, חברות שילוח וביטוח, מסעדות, בנקים, חנויות, מרפאה, סניף דואר ואפילו מכון כושר.

 


הבורסה היא חברה פרטית וחברה בפדרציה העולמית של בורסות יהלומים (WFDB), מועצת היהלומים העולמית (WDC) וקונפדרציית התכשיטים העולמית (CIBJO).

 


ההיסטוריה של בורסת היהלומים הישראלית


אבן הפינה של הבניין הונחה ב-1964. ארבע שנים לאחר מכן נחנך ״מגדל שמשון״ - הראשון מבין ארבעה. ב-1978 החלה בניית המבנה השני במתחם - ״מגדל מכבי״. לאחר השלמתו, ב-1980, נבנה גשר המחבר בין שני הבניינים וכן המבנה השלישי - ״בית נעם״. תשע שנים לאחר מכן הוקם גשר המחבר בין ״מגדל שמשון״ ו״בית נעם״. ב-1993 נחנך ״מגדל היהלום״, שמחובר גם הוא בגשר למבנה הראשון.

 


יהלומים
סמי שקל ארכיון היהלום  גודל מלא
1968 שירת התקווה בעת חנוכת בניין שמשון: שר האוצר ושר התעשייה והמסחר, זאב שיף (שני מימין), נשיא הבורסה, משה שניצר ורעייתו ורדה (רביעית וחמישי מימין), ראש עיריית רמת גן, אברהם קריניצי ורעייתו (ליד משה שניצר) מאחורי זאב שרף, מנכ"ל הניג, ג'רלד רוטשילד
ב-1998 נחנך במתחם אולם המסחר יהלום גלם.

 


פעילות הבורסה

 

בורסת היהלומים הישראלית מנהלת את כל הפעילויות ומספקת את כל השירותים במקום אחד, כדי שחבריה יקבלו גישה לכל השירותים המקצועיים והעיסקיים, לרבות גישה לציוד, בלי שיצטרכו לעזוב את המתחם.

 


במדור הטכני, הידוע כ״אולם היהלום״, חברי הבורסה והחברות השונות מקבלים גישה חינם לשירותים טכנולוגיים מתקדמים, הדרושים לצורך שיווק יהלומים, לרבות שירותים גמולוגיים.


 

אחד מתחומי האחריות העיקריים של בורסת היהלומים הוא קביעת מדיניות הקשורה לכללי מסחר ואתיקה והתנהגות הולמת של חבריה; אחד התפקידים המרכזיים שלה הוא הפעלת גוף משפטי, המתפקד על תקן חלק אינטגרלי והכרחי בהתנהלות המסחרית של חבריה, ופועל בשמם. בנוסף, בורסת היהלומים מייצגת את חבריה בפני מוסדות שונים - משרדי ממשלה, בנק ישראל, בנקים מסחריים, לשכת המסחר, רשויות המס ועוד.


 

 

מוזיאון היהלומים
פוקס  גודל מלא
פתיחת מוזיאון היהלומים

המבנה הארגוני של בורסת היהלומים

 

מוסדות בורסת היהלומים כוללים: נשיא, דירקטוריון וועדת פיקוח; מנכ״ל; ועדות דירקטוריון; פאנל מגשרים וועדת משמעת.

 

 

 

צור קשר


 
 


© Copyright 2014 Israel Diamond Institute. All rights reserved
תנאי שימוש מדיניות הפרטיות

כניסה לפורטל מכון היהלומים הישראלי

רשומים

  #
שכחת סיסמא?